Historie

Značka čerpacích stanic PAP OIL byla založena v roce 1993. V letech 1995 až 2005 došlo k zásadní expanzi čerpacích stanic PAP OIL formou akvizic konkurenčních sítí čerpacích stanic i vlastní výstavbou čerpacích stanic.

V roce 2006 došlo k sjednocení všech čerpacích stanic pod jednotné logo PAP OIL a realizaci nového designu prodejen čerpacích stanic. Od roku 2012 je síť čerpacích stanic PAP OIL součástí mezinárodní Skupiny MOL.

Jedna z největších sítí čerpacích stanic v ČR

Společnost MOL Česká republika dnes provozuje síť 118 čerpacích stanic označených logem PAP OIL na celém území České republiky.

Našim prvořadým cílem je poskytovat zákazníkům kvalitní pohonné látky splňující ta nejpřísnější kritéria, poskytovat vysoký standard nabízených služeb a v neposlední řadě také široký sortiment zboží v prodejnách s rychlou a milou obsluhou.

Stejně důležité jako služby pro zákazníky je pro nás i ochrana životního prostředí a zajištění absolutní bezpečnosti na čerpacích stanicích. Společnost si stanovuje přísná kritéria udržitelného rozvoje, která dodržuje a pravidelně vyhodnocuje.

Odpovědnost a PAP OIL / MOL

Od roku 2015 organizuje společnost MOL ve spolupráci s Nadací Partnerství v České republice grantový program Zelené oázy. Cílem projektu je dostat více zeleně a vodních prvků do měst a obcí. Do druhého ročníku se projektu se na podzim roku 2016 přihlásila stovka projektů z celé České republiky. Uspěla dvacítka z nich, která si letos mezi sebe rozdělí 1,4 milionu korun.

Již do pilotního ročníku v roce 2015/2016 se do projektu zapojilo přes dva tisíce lidí, kteří vysázeli tři tisíce bylin, téměř šest set keřů a sto třicet stromů. To vše i v blízkosti čerpacích stanic PAP OIL.

O Skupině MOL

Skupina MOL je integrovaná mezinárodní ropná a plynárenská společnost s centrálou v Budapešti v Maďarsku. Působí ve více než 30 zemích, zaměstnává 25 000 lidí po celém světě a má za sebou více než stoleté zkušenosti v ropném a plynárenském průmyslu. Její průzkumné a těžební aktivity vycházejí z více než 75letých zkušeností v oblasti uhlovodíků. V současnosti má těžební činnosti v 8 zemích a průzkumné aktivity ve 13 státech. V rámci integrovaného řízení dodavatelského řetězce provozuje čtyři rafinérie a dva petrochemické závody v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvatsku. Vlastní také síť více než 2000 čerpacích stanic v 10 zemích střední a jihovýchodní Evropy.

Na českém trhu provozuje momentálně Skupina MOL 308 čerpacích stanic prostřednictvím značek MOL, PAP OIL a SLOVNAFT. Cílem společnosti je realizovat v České republice obchodní strategii pouze dvou značek. Čerpací stanici SLOVNAFT jsou proto v průběhu jara 2017 postupně proměňovány na zelené stanice MOL, nebo modré PAP OIL.